ХОТЕЛИТЕ В:
 Благоевград
 Бургас
 Варна
 Велико Търново
 Видин
 Враца
 Габрово
 Добрич
 Кърджали
 Кюстендил
 Ловеч
 Монтана
 Пазарджик
 Перник
 Плевен
 Пловдив
 Разград
 Русе
 Силистра
 Сливен
 Смолян
 София
 София област
 Стара Загора
 Търговище
 Хасково
 Шумен
 Ямбол
 ТОП дестинации:
 Априлци
 Арбанаси
 Банско
 Добринище
 Добърско
 Елена
 Златоград
 Копривщица
 Мелник
 Пампорово
 Рибарица
 Троян
 Трявна
 Чифлик
 ОЩЕ дестинации
 ХОТЕЛИ НА СКИ
 УЕБ КАМЕРИ
 НА СЕМИНАР
 ЗАВЕДЕНИЯ
22-ри март
Първа пролет
Оферти за Великден
Великден
Оферти за Гергьовден
Гергьовден
Оферти за 24 май
24 май
Оферти за Абитуриентките балове
Абитуриентски бал
Предложения за Денят на Независимостта
22-ри септември
Предложения за Студентски празник
Осми декември
Предложения за Бъдни вечер и Коледа
Коледа
Предложения за новогодишните празници
Нова година
Оферти за Свети Трифон, Трифон Зарезан
Трифон Зарезан
Оферти за Свети Валентин
Свети Валентин
Оферти за Тодоровден
Тодоровден
Оферти за Трети март
Трети март
Оферти за Oсми март
Осми март
Предложения за сватбеното тържество
Сватбен ден
Предложения за фирмени тържества и тийм билдиг
Фирмено парти
Lasminute Предложения
Last minute
  .Оферти и за празнуване на 6 септември - Ден на Съединението на Княжество България и Източна Румелия :: В. Търново, Арбанаси, Елена, Вонеща вода, Емен :: Беклемето, Узана, Пампорово, Чепеларе,  Троян, Банско, Добринище, Китен, Пловдив, Златни пясъци
ВЕЛИКО 
© ИНФО   
« Към началото      
6 септември
6 септември - Ден на Съединението на Княжество България и Източна Румелия
0897976248
 
 
  горе^  
 
6 септември - Ден на Съединението на
Княжество България и Източна Румелия
Съединението на България е актът на фактическо обединение на Княжество България и Източна Румелия през есента на 1885. То е координирано от Българския таен централен революционен комитет. Съединението се извършва след бунтове в различни градове на Източна Румелия, последвани от военен преврат на 6 септември 1885, подкрепен от българския княз Александър I.
От пролетта на 1885 сформираният в Пловдив под ръководството на Захари Стоянов БТЦРК се заема с активно пропагандиране на обединението чрез публикации в пресата и публични демонстрации. Най-масовото мероприятие е честването на годишнината от смъртта на Хаджи Димитър на връх Бузлуджа на 17 юли, на което идват хора от всички краища на Източна Румелия, както и от Княжеството.
В полза на Съединението е привлечена опозиционната Либерална партия. В същото време комитетът установява връзки с висши офицери, като капитан Райчо Николов и капитан Сава Муткуров, както и с много офицери в местните гарнизони. Проведени са разговори и с майор Данаил Николаев, най-висшият офицер в областта, но той, макар да одобрява идеята за обединението, е скептичен към липсата на реалистични планове на комитета.
Планира се Съединението да се проведе в началото на септември, когато голяма част от румелийската милиция е мобилизирана за провеждането на маневри. На 29 август Сава Муткуров и членът на БТЦРК Димитър Ризов се срещат в Шумен с княз Александър I, провеждащ военни маневри в района на града. Той им дава уверения за подкрепата си, но не уведомява за това скептично настроения към Съединението министър-председател Петко Каравелов.
Първоначалното намерение на БТЦРК е Съединението да се обяви на 15 септември, но на 2 септември в Панагюрище започва бунт, овладян още на същия ден от полицията. Пред опасността страната да бъде обхваната от разпокъсани спорадични бунтове, а ръководителите на заговора да бъдат арестувани, комитетът решава да ускори начинанието. Още същия ден представители на БТЦРК са изпратени в различни градове на областта, откъдето трябва да поведат бунтовнически групи към Пловдив, където да ги поставят под командването на майор Данаил Николаев.
На 4 септември бунтовници, под ръководството на Чардафон, обявяват Съединението и установяват контрол над село Голямо Конаре. На следващия ден правителството, начело с Иван Ст. Гешов, провежда консултации с руското представителство в Пловдив с намерението, ако получи подкрепа от Русия, самото то да обяви Съединението. Руският представител категорично отказва.
На 5 септември няколкостотин въоръжени бунтовници от Голямо Конаре (сега - гр.Съединение) се придвижват към Пловдив. През нощта срещу 6 септември частите, командвани от Данаил Николаев, установяват контрол над града и отстраняват правителството и генерал-губернатора Гаврил Кръстевич. Съставено е временно правителство, начело с Георги Странски, което малко по-късно е заменено от Комисарството в Южна България, и е обявена обща мобилизация.
След броени дни обаче Русия обявява своето недоволство, че акцията не е съгласувана с нея. Подкрепяна от Австро-Унгария, Сърбия на 2 ноември 1885 г. напада България. Започва Сръбско-българската война. След тридневни боеве край Сливница на 5-7 ноември българите побеждават, а последвалият Букурещки договор от 19 февруари 1886 г. възстановява довоенната граница със Сърбия. Съединението получава международно признание.
След като княз Александър I подкрепя Съединението и след края на последвалата Сръбско-българска война, България и Османската империя постигат споразумение, според което Княжество България и Източна Румелия имат общо правителство, парламент, администрация, армия. Единственото разграничение между двете части на страната, запазено до Обявяването на независимостта на България през 1908, е това, че българският княз е формално назначаван от султана за генерал-губернатор на Източна Румелия.
 
 
   Очаквайте скоро още оферти! горе^  
 
 
 
 
 
    Ако вече сте решили:  горе^
 
Хотел:
На името на:
Град и точен адрес:
Телефон, GSM и факс:
Имейл:
Пристигане:      
Нощувки:    
Възраст на децата:
Други изисквания:     
Предпочитанията Ви:
/Опишете подробно изискванията си/ 
Дължима резервационна такса - 00.00 лв.     
   
 
 
Информация за банков превод: Ганчо Иванов Петров      Първа инвестиционна банка - В.Търново      IBAN: BG72FINV915010BGN0HTCT     BIC: FINVBGSF
Информация за телеграфен или пощенски запис: Ганчо Иванов Петров      Велико Търново      Централна поща      До поискване
   Web Design FurorDesign
boss@veliko.info